Użycie płytek ceramicznych lub gresowych podczas wykańczania wnętrz jest oczywistym wyborem. To idealny sposób na trwałe i funkcjonalne wykończenie kuchni, łazienki czy nawet salonu. Zyskujące popularność płytki wielkoformatowe dają jednak nowe możliwości - stworzenie jednolitej, eleganckiej powierzchni bez niepotrzebnych spojeń i fug, która stanowić będzie idealne tło dla wielu nowoczesnych aranżacji.

Płytka wielkoformatowa czyli jaka?

Ciężko jednoznacznie określić jakie wymiary powinna mieć płytka wielkoformatowa. Niektórzy twierdzą, że to wszystkie płytki większe niż najczęściej spotykane w rozmiarze 30x30cm, inni, że o płytce wielkoformatowej możemy mówić dopiero jak jedna z jej krawędzi am minimum 60 cm długości lub jeśli jej powierzchnia przekracza 1600cm². Ilu fachowców, tyle opinii. Rośnie jednak tendencja do powiększania flizów do możliwie największych rozmiarów. Obecnie dostępne są płytki osiągają rozmiary nawet do 160cmx320cm.

Oprócz mega formatu takie flizy zachowują wszystkie właściwości, za które cenimy płytki. Są bardzo odporne na ścieranie czy uszkodzenia mechaniczne. Łatwo utrzymać je w czystości i nie wymagają szczególnej konserwacji. Łączą w sobie maksymalną użyteczność oraz styl.

Zalety płytek wielkoformatowych

Rosnąca popularność tak dużych płytek jest nierozerwalnie związane z ich użytecznością i eleganckim wyglądem. Płytki wielkoformatowe zastosowane na podłodze lub ścianie potrafią optycznie powiększyć wnętrze. Duży rozmiar flizów sprawie, że mało estetycznych i trudnych w utrzymaniu fug i łączeń jest zdecydowanie mniej. Ponadto na większej powierzchni, której nie przecinają dodatkowe spojenia łatwiej wyeksponować wzór płytki, który może stać się wspaniałą ozdobą uzupełniającą całą aranżację wnętrza. Dlatego też popularne staje się wykorzystywanie na płytkach wielkoformatowych motywów imitujących naturalny kamień, marmur czy beton, który dużo efektowniej prezentuje się na dużej, jednolitej powierzchni.

Płytki wielkoformatowe można wykorzystać podczas wykańczania wnętrza domów oraz mieszkań lub użyć na elewacji budynków, co zdecydowanie odmieni bryłę całej budowli i nada jej nowoczesny charakter.


płytki wielkoformatowe

Płytki wielkoformatowe - do jakiego wnętrza?

Wykorzystanie płytek wielkoformatowych to trend stale zyskujący na popularności. Stworzenie spójnej powierzchni to doskonały początek do dalszej aranżacji wystroju opartej na solidnej i estetycznej podstawie. Wiele wzorów, kolorów i wykończeń spośród, których można wybrać idealną płytkę pasującą do każdego wnętrza. Różnorodność dostępnych flizów sprawia, że będa one pasować do surowych i industrialnych projektów loftowych jak i klasycznych i stonowanych wnętrz.