Surowe i industrialne aranżacje to nadal jeden z najmodniejszych trendów w wykończeniach wnętrz. Ogromną popularnością cieszą się nowoczesne adaptacje starych, przestrzeni fabryk lub magazynów. Nieodłącznym elementem takich rozwiązań jest beton. Ten surowy i zimny materiał już na dobre stał się jednym z najbardziej popularnych i pożądanych surowców używanych do współczesnych wnętrz. Na szczęście by cieszyć się ponadczasowym betonowym efektem nie musimy inwestować tysięcy w skomplikowane procesy. Idealną alternatywą są płytki imitujące beton.

Godny zamiennik betonu

Beton ceniony jest zarówno ze względu na swój unikatowy i oryginalny wygląd ale też wyjątkową trwałość. Płytki imitujące beton nie ustępuję swojemu pierwowzorowi w żadnym z tych aspektów, a nawet charakteryzują się większą odpornością na ścieranie czy uszkodzenia mechaniczne. Najczęściej imitacje betonu wykonywane są z gresu. Wykorzystywane współcześnie techniki produkcyjne pozwalają na niemal perfekcyjne odtworzenie faktury i wyglądu betonu w bardziej praktycznych i łatwiejszych w użyciu płytkach.

Wykończenie flizów sprawia, że są one bardzo proste w utrzymaniu i w przeciwieństwie do betonu nie wymagają specjalnego impregnowania. Ich właściwości sprawiają, że nadają się one do montażu ogrzewania podłogowego. Uniwersalność i klasyczny wygląd sprawiają, że płytki imitujące beton równie dobrze prezentują się na ścianach lub elementach wyposażenia takich jak kabiny prysznicowe czy blaty kuchenne.

Nie tylko szarość

Klasyczna betonowa szarość stanowi uniwersalną podstawę dla wielu wnętrz. Idealnie komponuje się zarówno z minimalistyczną bielą i szkłem. Odpowiednio dobrana może też doskonale dopełniać się z naturalnym drewnem bądź intensywnym kolorem ścian i dodatków. Dla tych którzy nie chcą eksperymentować z szarością, alternatywą są płytki imitujące beton, które występują w różnych kolorach. Takie rozwiązanie łączy klasyczną formę i wygląd betonu z odcieniami bieli, grafitu, antracytu czy nawet beżu.

Płytki imitujące beton różnią się także fakturą. Mogą być zupełnie gładkie i szlifowane lub porowate i z niewielkimi naturalnymi zagłębieniami. Zazwyczaj występują w matowym wykończeniu, które nadaje wnętrzu elegancji i stylu.

plytki imitacja betonu

Różne sposoby beton

Płytki imitujące beton pomagają stworzyć unikatowe i ciekawe wnętrze w każdym domu lub mieszkaniu. ,,Betonowe” elementy bardzo dobrze komponuje się złotymi dodatkami, które potrafią przełamać ich ostry, przemysłowy charakter. Dobrym sposobem na ocieplenie i stworzenie unikatowego wystroju jest połączenie szarości płytek z żywymi roślinami lub wzorami o motywie botanicznym.

To tylko niektóre z pomysłów na aranżacje wnętrz z użyciem płytek imitujących beton, które stanowią idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie styl w parze z funkcjonalnością i jakością produktu.