• Łazienka

Płytki do łazienki

Płytki ścienne i podłogowe to najczęstszy wybór w wykańczaniu łazienek. Są nie tylko bardzo praktyczne, wygodne i funkcjonalne, lecz także stanowią najlepszy środek do aranżacji wnętrza zgodnie z Twoim gustem i temperamentem. Jak odpowiednio wybrać ceramikę sanitarną do nowoczesnych i klasycznych wnętrz? Na co zwracać uwagę wybierając płytki do łazienki?

Płytki do łazienki - czym kierować się przy ich wyborze?

Kafelki nadają ton każdej łazience. Zastanawiając się nad ich wyborem, należy wziąć pod uwagę dopasowanie ich do wielkości pomieszczenia, rodzaju mebli i stylu wnętrza. Jeśli Twoim marzeniem jest przytulna i klasyczna łazienka, powinieneś postawić na terakotę lub glazurę o stonowanych barwach i subtelnych wzorach. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku płytki do łazienki w kolorach natury: ciepłe beże i brązy oraz różne odcienie szarości. Entuzjaści nowoczesności i eksperymentów mogą postawić na silne kontrasty (na przykład na płytki do łazienki w kolorze bieli i czerni) i unikatowe wzornictwo. Pamiętaj jednak, że wybierając płytki do łazienki nie można kierować się jedynie wyglądem i ceną, lecz trzeba zwrócić uwagę na ich cechy techniczne.

Parametry techniczne płytek do łazienki

Wszystkie surowce, z których produkowane są płytki do łazienki odznaczają się wytrzymałością oraz odpornością na zmiany temperatur i urazy mechaniczne Istotną właściwość stanowi zamknięta i zwarta struktura - takie płytki do łazienki wyróżniają się małą nasiąkliwością, czyli nie absorbują wody i płynnych zanieczyszczeń. Ponadto, warto wybierać modele, które są antypoślizgowe oraz posiadają wysoką klasę ścieralności. 

  • Parametry
Brak produktów do wyświetlenia