• Kuchnia

Płytki kuchenne

Końcowy efekt aranżacji kuchni będzie dla nas satysfakcjonujący, gdy już na etapie projektu dokonamy spójnego wyboru oświetlenia, mebli, dekoracji oraz elementów wykończenia. Jedną z najważniejszych decyzji są kafelki ścienne i podłogowe. Na jakie parametry zwrócić uwagę kupując płytki kuchenne?

Odporność na uszkodzenia

Kuchnia jest najbardziej eksploatowanym pomieszczeniem w domu. Zwłaszcza jej podłoga jest narażona na zabrudzenia i uszkodzenia podczas przygotowywania i spożywania posiłków przez domowników. Nowoczesne płytki kuchenne są odporne na oddziaływanie wilgoci, tłuszczu i brudu oraz nie poddają się zginaniu czy zarysowaniom. Koniecznie należy zwracać uwagę na ich klasę ścieralności określoną parametrem PEI, przyjmującym wartości od 1 do 4. Płytki kuchenne powinny posiadać klasę ścieralności o wartości wynosić minimum 3. Natomiast ich twardość powinna wynosić co najmniej 5 w skali Mohsa. Warto, aby płytki kuchenne były antypoślizgowe - zapewnia to nierównomierna faktura.

Styl Twojej kuchni

Kolory i wzornictwo płytek kuchennych są wybierane po ustaleniu, w jakim stylu urządzone zostanie pomieszczenie. Białe płytki sprawdzają się we wnętrzach skandynawskich, a szare i imitujące beton idealnie wpasują się w klimat industrialny. W przytulnych i klasycznych kuchniach najlepiej wypadną płytki drewnopodobne. Tradycyjne ornamenty dobrze wpiszą się w wystrój klasyczny, a marokańskie wzory nadadzą przestrzeniom charakteru rustykalnego. W nowoczesnej stylistyce znajdą zastosowanie płytki kuchenne o gładkich powierzchniach i wyrazistych barwach.

  • Parametry
Brak produktów do wyświetlenia