• Gresy techniczne

Gresy na podłogę

Wybór płytek na posadzkę wiąże się z rozważeniem, z jakiego materiału powinny być wykonane kafelki, aby najlepiej sprawdziły się w naszych wnętrzach. Najczęściej decydujemy się na klasyczne wyroby ceramiczne, jednak coraz większą popularność wśród klientów zdobywają gresy na podłogę. Dowiedz się więcej na temat właściwości tego surowca.

Gresy na podłogę , a ceramika?

Gresy na podłogę posiadają szereg właściwości czyniących idealnym wyborem dla osób, którym zależy na trwałości oraz walorach estetycznych:

  • charakteryzują się niską nasiąkliwością - niepodatne na wnikanie wilgoci;
  • nie ulegają łatwo uszkodzeniom, co jest szczególnie istotne w pomieszczeniach z ciężkimi meblami lub intensywnie eksploatowanych, takich jak kuchnia;
  • wyróżniają się wysoką wytrzymałością na zginanie, odpornością na mróz oraz inne czynniki atmosferyczne.

Gresy na podłogę produkowane są w praktycznych kolorach, które sprawiają, że zabrudzenia są mniej widoczne. Ich specjalistyczne wykończenie ułatwia czyszczenie i pielęgnację.

Gres na taras wentylowany

Parametry techniczne gresu sprawiają, że z powodzeniem sprawdza się on w wykończeniach przestrzeni na zewnątrz budynków, dlatego można śmiało zdecydować się na gres na taras wentylowany. Płyty o dużej grubości pozwalają na efektowne zaaranżowanie miejsc narażonych na działanie czynników atmosferycznych. Gres na taras wentylowany gwarantuje nieporównywalne z innymi materiałami właściwości fizyczne i chemiczne. Zatem gres na taras wentylowany zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających użytkowników oraz ochroni przed szkodliwymi czynnikami najtrudniejsze nawierzchnie.

  • Parametry