• Ceramika Końskie

Ceramika Końskie Sp. z o.o. jest producentem wyrobów ceramicznych od 1996 roku i funkcjonuje na rynku materiałów budowlanych jako spółka z udziałem zagranicznym. Włoskie korzenie firmy rzutowały na jej rozwój i określają obecne standardy w zakresie gamy produktów. Płytki ścienne i podłogowe Ceramiki Końskie Sp. z o. o. wytwarzane są w oparciu o włoskie urządzenia i technologię, z polskich surowców i pod kierunkiem krajowych specjalistów.

  • Parametry

Pś SALERNO WOOD 20X60 G.1 CK
Produkt niedostępny
Pś ROSARIO 25X75 G.1 CK
Produkt niedostępny
Pś IZMIR BROWN 25x60 g.1 CK
Produkt niedostępny

Płytki ceramiczne Końskie w wielu formatach

Niezależnie od planowanego zagospodarowania powierzchni, nabywca klasowych materiałów wykończeniowych nie będzie miał problemu z dobraniem formatu. Właśnie takie są płytki ceramiczne Końskie, które można dostać w oczekiwanym wymiarze. Wśród najczęściej kupowanych znajdują się modele: 20x50 cm, 25x75 cm, 25x60 cm oraz 20x60 cm. Pierwszy z wymienionych producent wydziela wręcz w kategorii klasycznych kafelków. Reprezentują ją kolekcje płytek: Varese, Treviso, Sorrento, Pigalle i Nina. Choć część brzmi “włosko”, materiały idealnie sprawdzą się w tradycyjnych, polskich wnętrzach kuchennych lub łazienkowych. Wytwórca dostarcza też formaty: 15,5x60 cm, 20,5x80 cm czy 33,3x33,3 cm. Widać zatem, że niektóre kafelki w sprzedaży to wersje idealnie kwadratowe.

Nowoczesne kolekcje płytek ceramicznych Końskich

Przewagą przedstawionego rozwiązania surowcowego jest przede wszystkim doskonała estetyka wykończenia wnętrza lub terenu przylegającego do budynku. Często nieporównywalna z innymi materiałami, takimi jak: drewno, beton czy tworzywa sztuczne. Jednak chcąc połączyć oczekiwania wizualne z właściwościami użytkowymi, można kupić płytki Końskie, będące imitacją wymienionych baz. Niezwykle oryginalnymi pozycjami w asortymencie producenta są: Savona ukazująca tyczki bambusowe, Milano będące projekcją lawendowego, kwitnącego pola czy Ottavio w formie starożytnej mozaiki. Częste inspiracje nazewnictwem włoskim są w tej sytuacji nieprzypadkowe. Marka Końskie wykorzystuje bowiem innowacyjne technologie produkcji stosowane przez renomowanych dostawców z Półwyspu Apenińskiego. Realizuje je zaś za pomocą nowoczesnych narzędzi w parku maszynowym.

Płytki ceramiczne Końskie o uniwersalnym przeznaczeniu

Posadzka w pomieszczeniach mieszkalnych takich jak łazienka i kuchnia to najczęstsze zastosowanie dla wielu kategorii płytek tej marki. Jednocześnie można nimi wykończyć: balkony, tarasy, podjazdy garażowe, ścieżki ogrodowe, a nawet elewacje budynków. W ostatniej z wymienionych okoliczności sprawdzą się głównie modele klinkierowe, przeznaczone właśnie do tego typu działań budowlanych. Na schody polecane są zaś odmiany z serii LEO. Płytki ceramiczne Końskie będą także spotykane w przestrzeniach publicznych, przylegających bezpośrednio do konkretnych obiektów. Wykańcza się nimi: zewnętrzne wejścia, ścieżki oddzielające zamknięte strefy, a także tereny zielone. Niektóre modele są tak unikalne, że same w sobie stanowią atrakcyjną dekorację lokalu, bez zawieszania obrazu czy plakatu z obramowaniem.