• Calacatta

Płytki calacatta

Marmur jest materiałem niezwykle wszechstronnym. Sprawdza się nie tylko we wszystkich pomieszczeniach domu, lecz także w różnych przestrzeniach użytkowych: biurach, filharmoniach, teatrach. To prawdziwa klasyka w wystroju wnętrz. Imitujące idealnie biały marmur o szarych żyłkach płytki calacatta są znacznie tańszą alternatywą, a efekt wizualny, który możemy dzięki nim uzyskać jest niemal identyczny jak przy użyciu prawdziwego surowca.

Płytki calacatta, czyli elegancja, styl i wdzięk

Płytki calacatta podbiły rynek materiałów budowlanych. Są uwielbiane przez architektów i aranżerów za ich zachwycający kolor i strukturę. Powstają przy zastosowaniu technologii lappato, która sprawia, że ich nieregularna, pofalowana powłoka odbija światło. Dzięki temu płytki calacatta nadają przestrzeniom blasku i rozświetlają je. Potrafią optycznie powiększyć pomieszczenia oraz nadać im dynamiki i elegancji. Marmur to materiał ponadczasowy, dlatego warto postawić na płytki calacatta, ponieważ są uniwersalne i nigdy nie wyjdą z mody.

Baw się kolorami

Płytki calacatta stwarzają wiele możliwości aranżacyjnych. Białe kafelki świetnie współgrają z czernią, dlatego śmiało można zdecydować się na meble i dodatki w tym kolorze. Innym efektownym kontrastem będzie zestawienie z charakterystycznymi wzorami. Do płytek calacatta świetnie pasuje również drewno - nada się idealnie, jeśli mamy zamiar urządzić wnętrze w stylu rustykalnym. Imitacje marmuru dobrze wypadają również w połączeniu z miedzią, która należy do najnowszych trendów, zwłaszcza jako element dekoracyjny we współczesnych łazienkach.

  • Parametry
Brak produktów do wyświetlenia